Novinky Úvod Autor Články Svět JS Série Média Ankety Návštěvy
     Vítejte na stránce o úspěšné románové sérii

Menu

Novinky

 

19. listopadu 2018 - Zdravím, tak tentokrát je toho nového opravdu hodně. Konečně jsem si našel čas a trochu zapracoval na sekci Série. Přidal jsem sem díly 504-535. V nejbližší době budu samozřejmě přidávat další díly, protože bych se co možná nejdříve velmi rád dostal až po aktuální čísla. Dále jsem vytvořil novou sekci Knihy, do které jsem umístil šest knih, které jsem četl a které mě nějak zaujaly. Můžete se na to hned teď podívat. Dále jste si asi jistě všimli nějakých drobnějších kosmetických úprav. Doufám, že se vám líbí. Nějaká podobná vylepšení mám v plánu i do budoucna. Nyní bych se rád zaměřil na aktuální dění. Johna Sinclaira číslo 555 s názvem Japonský duch už máme za sebou. Teď je čas podívat se na knihu, která následuje hned po tomto dílu. Je to kniha Pach smrti. John a Suko zde dostanou nového kolegu, který je ale poněkud zvláštní. Glenda bude řešit nečekané problémy se zápachem a na scéně se objeví také Bafometovi templáři. Pokud máte rádi Temný grál, tak na ten zde také dojde. Abych nalákal ještě víc, tak tady nabízím malou ukázku:

     Když je po dlouhém pronásledování konečně dopadli, prosili, aby je nezabíjeli. Chtěli zemřít jiným způsobem. Přáli si být zazděni zaživa. Splnili jim jejich přání, aniž by tušili, jaké děsy tím konzervují. Jen málokdy byla moc Baphomethových templářů natolik podceněna jako v tomto případě. O stovky let později se tento čin vymstil strašlivým způsobem. Ti, kteří byli tehdy zazděni v hrobce, opustili své temné skrýše a s nimi se dostal na světlo boží i pach smrti...

     Ti, kteří Johna Sinclaira čtou už od devadesátých let, tuto knížku již možná mají. Ti ostatní si ji však bohužel budou muset někde sehnat. Naštěstí se ale tato starší kniha celkem často objevuje v nejrůznějších internetových bazarech či antikvariátech, takže by to to nemělo být tak těžké. V dohledné době nás ještě čekají knihy Lady ghoul a Krvavá dáma, tak se po nich kdyžtak můžete v předstihu poohlédnout. Pro dnešek je to vše. Na viděnou zase příště.

Pedro

 

 


 

12. listopadu 2018 - A máme tu další aktualizaci. Jako obvykle začnu novinkami. Tentokrát jsem napsal recenzi na Hörspiel číslo 61 s názvem Im Zentrum des Schreckens. Recenzi najdete v sekci Média. Další důležitou zprávou je samozřejmě také to, že právě teď vychází nové číslo Johna Sinclaira. Je to díl č. 555 - Japonský duch. Jak už název napovídá, půjde tentokrát zase jednou o japonskou mytologii. Vzhledem k této tématice můžeme očekávat, že se možná opět objeví Sukova přítelkyně Shao. Tento díl nejspíš někteří mají ve dvojím vydání. Tím druhým je John Sinclair - Kabinet hrůzy č. 5 - Démon z říše vycházejícího slunce. Někdo má dokonce tři verze jako právě Michal, který mi poslal následující foto.

     Můžete zde vidět všechna tři vydání. Jednak je to to původní německé, které má číslo 505 a nese název Der japanische Geist, dále je to již zmiňovaný Kabinet hrůzy č. 5 a současný klasický JS č. 555. Za pozornost určitě stojí to, že všechna tři vydání mají tu samou obálku od Vicenteho Ballestara. Není se co divit, obálka je to skutečně perfektní. Na nejnovějším vydání je pak už přece jen trochu vidět modernější práce s barvami. Po tomto díle následuje kniha Pach smrti, která u nás vyšla již před mnoha lety. Pokud ji tedy ještě nemáte, stálo by za úvahu si ji teď sehnat. Jako obvykle nabízím malou ukázku z nového dílu:

     Ve sportovní hale vládla atmosféra jako v hlubinách pekla, všichni křičeli, hvízdali, dupali a povykovali. Hluk byl nesnesitelný a naplňoval celou obrovskou prostoru skoro jako pevná substance. Zápasiště osvětlovaly silné reflektory a v jejich záři se potilo několik mužů. Byli to zatím jenom předskokani, skuteční špičkoví zápasníci měli nastoupit už za chvíli, právě na ně publikum čekalo. V Londýně mělo dojít k malé senzaci, po dlouhé době se zde měli ukázat bojovníci a zápasníci z Japonska. Na programu byla několikadenní šňůra zápasů nejlepších japonských a britských bojovníků.

     Tolik tedy k nejnovějšímu JS. V Německu právě teď vychází díl číslo 2105 s názvem Aufgehängt und doch nicht tot - Oběšený, ale přece jen ne mrtvý. Autorem příběhu je Jason Dark, který je teď v poslední době až nebývale činný. Uvidíme, jestli mu to vydrží i do budoucna. Dnes už by to bylo asi tak vše. Příště zase na viděnou.

Pedro

 


 

29. října 2018 - Srdečně vás vítám u pravděpodobně poslední říjnové aktualizace. Co se týče novinek, tak jsem do sekce Svět JS/Zbraně přidal Bič na démony. Dále jsem pak napsal recenzi na německou Hörspiel číslo 60 s názvem Ich stieß das Tor zur Hölle auf. Ano, jedná se skutečně o první díl z velké trilogie o zničení Asmodiny. Recenzi naleznete v sekci Média/Hörspiele. Nyní bych se rád zmínil o jedné zajímavosti. Možná jste si u starších dílů z první padesátky všimli, že se v některých příbězích jako například Mrakodrap démonů nebo Kolotoč smrti píše, že Asmodis není nejvyšším vládcem pekel, nýbrž je podřízen Ďáblovi. Později se to samozřejmě změnilo, když autor přišel s tím, že Asmodis a Ďábel jsou jedna a tatáž osoba. Je ovšem dost zajímavé, že to pan Dark už téměř od začátku zamýšlel tak, že Asmodis nebude tím nejvýše postaveným démonem, ale že tam bude ještě někdo nad ním. Později se ukázalo, že tím někým je Lucifer. Cesty autorovy jsou zkrátka nevyzpytatelné. Dále bych se ještě zmínil o tom, že v Německu teď po sobě vyšly hned tři příběhy, které napsal Jason Dark. Zdá se, že Johnův duchovní otec je stále ještě ve formě a do série svědomitě přispívá. Co k tomu říct? Jen tak dál a směle k třítisícovce. Pro dnešek už to bude vše. Mějte se a někdy v brzké době zase na viděnou.

Pedro

 


 

17. října 2018 - Buďte zdrávi. Je zde opět nová aktualizace. Pro tentokrát jsem si přichystal dvě novinky. Jednak jsem udělal profil Nadine Bergerové, který najdete v sekci Svět JS/Přátelé a zadruhé jsem napsal recenzi na Johna Sinclaira č. 498 - Šalamounova znamení. Recenzi naleznete v sekci Série. Nyní bych se zaměřil na nového JS č. 554, který u nás právě vychází. Tento díl nese název Lorna, lví žena a patří k těm příběhům, které už jsme si mohli někdy v minulosti jednou přečíst. Obálka je tentokrát sice náhradní, ale k dílu se velmi dobře hodí. Pokud se nemýlím, tak už byla tato obálka jednou použita u čísla 365 - Když volá posel smrti. Původně pak obálka patří k u nás nevydané knize číslo 220 - Die Vollstrecker z roku 1999. A o čemže tedy nový díl vlastně bude? Zde nabízím malou ukázku:

     "Jméno?" otázal se žalobce, korpulentní muž s poloviční pleší a s robustními brýlemi s tlustými skly. Oči se mu za brýlemi stále pohybovaly sem a tam, byl si vědom svojí důležitosti v sále. I když z jeho pohledu byl případ jasný a žádné velké překvapení nastat nemohlo. "Vy dobře víte," zazněla odpověď. McCloud se usmál. "Musíte to říct sama a nahlas." "Jsem Lorna Delaneyová." " No tak vidíte," řekl a přikývl. Opřel se pevně v křesle. "Lorno Delaneyová, jste obviněna z vraždy svého manžela Daniela." V sále bylo ticho. Oči všech se upíraly na ženu, podivně vypadající a do jisté míry výjimečnou.

     Pokud nový díl ještě nemáte, tak to brzy napravte. Příště nás čeká příběh s názvem Japonský duch a po něm pak následuje kniha Pach smrti. Doufám, že těm, kteří mají o tuto knihu zájem, se podaří ji sehnat. Pro dnešek je to už vše. Na viděnou zase příště. Mějte se.

Pedro

 


 

10. října 2018 - A máme tu zase nějaké ty novinky. Mimo jiné jsem napsal recenzi na hörspiel číslo 58 s názvem Asmodinas Todeslabyrinth. Jedná se o pokračování příběhu, o kterém jsem psal minule. Recenzi naleznete v sekci Média. Dále jsem pak ještě udělal profil Morgany Laytonové, který je možno nalézt v sekci Svět JS/Nepřátelé. Nyní bych se zaměřil na díly, které právě teď vycházejí v Německu. Jsou to čísla 2099 - Engelssturz a 2100 - Friedhof der blutenden Gräber. Název prvního dílu by se dal přeložit jako Pád andělů. Druhý díl by pak v češtině nesl název Hřbitov krvácejících hrobů. Jedná se o velký dvoudílný příběh napsaný u příležitosti dosažení 100. čísla v rámci třetí tisícovky. Autorem tohoto dvoudílu pochopitelně nemůže být nikdo jiný než sám duchovní otec celé série Jason Dark. A o co, že vlastně v jubilejním příběhu půjde? Z nebe začínají zničehonic padat andělé. Nejsou to však ti hodní, kteří pomáhají lidem, nýbrž zlí a vražední. Za vším stojí Johnův nejhorší a nejnebezpečnější nepřítel Matthias, Syn temnoty. Je jasné, že jeho plány s vražednými anděly pro nikoho rozhodně nevěstí nic dobrého a zajisté při tom budou ohroženy životy nevinných lidí. Uvidíme, jak si s tím John poradí. Každopádně se mi však líbí, že je jubilejnímu číslu 2100 věnována takováto pozornost. Psaní se ujal sám velký Jason Dark a zápletka také vypadá velmi zajímavě. Abych řekl pravdu, trochu německým fanouškům závidím. No nic, aspoň, že můžu zjistit, o co jde a snad také i to, jak to celé dopadne. Jinak tento pátek by u nás mělo vyjít nové číslo JS, takže si to pohlídejte. Pro dnešek už by to asi bylo vše. Uvidíme se zase příště. Mějte se.

Pedro

 


 

1. října 2018 - Vítejte u první říjnové aktualizace. Tentokrát je toho nového poměrně hodně. Zaprvé jsem napsal recenzi na Johna Sinclaira číslo 497 - Templářská loď mrtvých. Tuto recenzi najdete v sekci Série. Dále jsem se více zaměřil na sekci Média, které jsem se zatím příliš nevěnoval. Jednak jsem tedy napsal něco o prvním sinclairovském filmu Die Dämonenhochzeit z roku 1997 a zadruhé jsem napsal svou vůbec první recenzi na hörspiel. Je to díl číslo 57 s názvem Im Jenseits verurteilt. Myslím, že o této audio verzi klasických sinclairovských příběhů jsem se už v minulosti v krátkosti zmínil. Nyní si tedy můžete přečíst, jak taková hörspiel vypadá a zda je lepší či horší než původní román. Jedná se o edici, která začala vycházet v roce 2000. Prvním zpracovaným příběhem byl John Sinclair č. 51 - Diskotéka upírů. Při vydávání bylo mnoho příběhů záměrně vynecháno či zjednodušeno a důraz se klade hlavně na ty dějově důležité. V současnosti se hörspiele dopracovaly až ke zničení Velkých starých. Vzhledem k tomu, že u nás tato nová audio edice není moc známá, myslím, že by to pro vás mohlo být určitě velice zajímavé. Dále jsem pak ještě přidal tři nové ankety, tak se na ně můžete podívat a sdělit v nich svůj názor. To by bylo k novinkám asi tak vše. Příště bychom se mohli zase podívat, jak to vypadá se současnými příběhy v Německu, kde už se blíží velké jubilejní číslo 2100. Zatím se mějte.

Pedro

 


 

18. září 2018 - Zdravím, opět přináším něco nového. Udělal jsem profily Willa Mallmanna a Akima Samarana. Dále jsem pak také ještě přidal nějaké další informace k ostatním postavám. Vše naleznete v sekci Svět JS. Nyní bych se už zaměřil na nového Johna Sinclaira, který právě vychází. Jedná se o číslo 553 – Urození upíři. Obálka je tentokrát původní a to od výtvarníka Vicenteho Ballestara. To opět potvrzuje předpoklad, že obálky od tohoto výtvarníka jsou pořád k dispozici a nahrazovány tak nejspíš nebudou. Za zmínku stojí ještě to, že aktuální díl u nás již před mnoha lety vyšel jako třetí číslo v edici Kabinet hrůzy pod názvem Upír s modrou krví. Tento příběh jsem tehdy bohužel nečetl, tak si to teď aspoň konečně vynahradím. Zde se můžete podívat na malou ukázku z nového dílu:

     Něco mě švihlo do obličeje, slabá pružná větev, bolelo to. Vrhl jsem se do houštiny skoro neprůchodné. Křoví je špatným prostředím, zle se v něm bojuje, dokonce se z něj i špatně prchá. Byl jsem pořád v Anglii, žádné tropy a prales, ale párkrát jsem si tak už připadal. A najednou tu byl! Proti mně stál silný nepřítel, doslova obr, mnohem silnější a větší než já. Obličej to skoro nemělo, jenom prázdné místo vpředu na hlavě. Moc jsem si ho neprohlížel, neměl jsem čas, v tomto lese hustém jako džungle šlo mi o všechno.

     To by tak bylo k novému číslu vše. V Německu dnes vychází příběh 2097 - Willkommen im Shocking Palace, o kterém jsem psal minule. Zkusím o něm zjistit něco víc a hlavně pak také to, jaké jsou na něj ohlasy čtenářů. Tím bych to dnes uzavřel. Na viděnou příště.

Pedro

 


 

10. září 2018 - Buďte zdrávi. Další aktualizace je tady. Pro tentokrát jsem napsal zajímavý článek s názvem John Sinclair: Fakta versus fikce. V tomto článku se zabývám některými velkými tématickými celky série, které byly inspirovány skutečnými historickými událostmi a postavami. V podstatě se jedná o takové faktické srovnání toho, co se píše v Johnu Sinclairovi a toho, jak to bylo ve skutečnosti. Věřím, že by přečtení tohoto článku mohlo být zábavné a snad i trochu poučné. Pokud tedy máte chuť, můžete se na to hned podívat v sekci Články. Nyní bych se opět trochu zaměřil na díly, které v současnosti vycházejí v Německu. Dozvěděl jsem se totiž, že se zde má v brzké době objevit příběh s velice lákavým názvem Willkommen im Shocking Palace. Dlouhodobí fanoušci série už v této chvíli jistě zpozorněli. Ano, podle všeho se má skutečně jednat o jakési pokračování dnes již klasického příběhu Johna Sinclaira číslo 51 – Diskotéka upírů.

     Ačkoliv zatím není jasné, jestli půjde o ten samý Shocking Palace nebo nějaký jiný, je velice pravděpodobné, že se zde opět objeví Marina Heldová. To zní dost zajímavě, co říkáte? Po příběhu Das Erbe des Doktor Tod tu máme v krátké době další díl, který se nějakým způsobem vrací hluboko do minulosti. Musím říct, že se mi to celkem zamlouvá a vůbec bych se nebránil tomu, kdyby se takovýchto příběhů v budoucnu objevilo víc. Třeba nějaký další díl s vyznavači Zlatého lva nebo Černého draka. To by nebylo špatné. Nebo by třeba někdo mohl znovu vyrobit ten přístroj na zneviditelňování lidí. Možností je tu spousta. Teď bych se zase rád vrátil k dílům, které aktuálně vycházejí u nás. Koncem tohoto týdne by se už snad mělo objevit nové číslo Johna Sinclaira s názvem Urození upíři. Nezapomeňte tedy jako vždy kontrolovat trafiky. Zatím aspoň můžeme tipovat, jestli bude mít nový díl původní obálku či nějakou jinou. Ta původní by tentokrát měla být od výtvarníka Vicenteho Ballestara, tak to snad vyjde. Dnes je to už vše. Mějte se a příště zase na viděnou.

Pedro

 


 

29. srpna 2018 - Opět tu mám něco nového. Tentokrát jsem udělal profily Kary a démona Shimady. Oba profily naleznete v sekci Svět JS. Tato sekce už se pomalu rozrůstá a já ji plánuji i v budoucnu nadále rozšiřovat. Předpokládám, že Královnu diskoték už má většina z vás přečtenou. Na další díl si teď bohužel budeme muset chvíli počkat. Číslo 553 by totiž mělo vyjít až někdy v polovině září. Tentokrát nás navíc nečeká ani žádná knížka, která by vyplňovala místo mezi předchozím a následujícím svazkem. Namísto dopředu se tak nyní raději podíváme trochu nazpět. Před nedávnem jsem poslouchal hörspiel číslo 62 - Bring mir den Kopf von Asmodina. Během poslechu jsem si vzpomněl na původní sešitový román, který jsem kdysi dávno četl. Tehdy jsem se s překvapením dozvěděl, že Asmodis ve skutečnosti není nejvyšším pekelným vládcem, nýbrž je jen jedním z mnoha pekelných knížat. Mezi ně patří například čtveřice démonů AEBA a pak také další jiné bytosti, o kterých jsme zatím ještě neslyšeli. Pan Dark tento koncept později trochu upravil a to tak, že démoni Asmodis, Belzebub a Bafomet společně tvoří Lucifera, nejvyššího vládce pekla.

     V rámci této trojice byl dlouhou dobu jednoznačně dominantní Asmodis. Ten je známý také jako Ďábel či Satan a obecně je ze všech tří nejvíce aktivní. Asmodis však postupem času utrpěl mnoho porážek a nakonec se stáhl do pozadí. Na jeho místo pak nastoupil Bafomet, který je momentálně největším nepřítelem Johna Sinclaira. Bafomet je vládcem zlých templářů a jeho zájmy se proto týkají především jich. Nejméně aktivním z celé trojice je Belzebub. S tím se zatím John mockrát nesetkal. Belzebub je podle všeho pánem zombií. Ačkoliv mezi třemi nejvyššími démony panuje určitá rivalita, v klíčových věcech se shodují a když je potřeba, jsou vždy ochotni táhnout za jeden provaz. K těm nejvýše postaveným pekelníkům patří ještě Spuk. Ten byl původně podřízen Asmodisovi. Později se mu však vzepřel a nyní je svým vlastním pánem. To by byla taková malá rekapitulace pekelné hierarchie. Pro tentokrát už je to vše. Příště zase na viděnou.

Pedro

 


 

16. srpna 2018 - Tak tu máme opět další aktualizaci. Od té minulé je toho poměrně dost nového. Udělal jsem profily Logana Costella, mága Myxina a Jamese Maddoxe, které najdete v sekci Svět JS. Dále jsem napsal recenzi na německý díl číslo 1879 s názvem Die Bestien aus der Schattenwelt, jenž se nachází v sekci Série. Kromě toho jsem ještě trochu zapracoval na sekci Média/Hörspiele. Dále jsem pak konečně dokončil svůj seznam vydaných svazků. Nyní v něm najdete také díly, které nás v nejbližší době čekají. Sešity jsou proloženy knihami a to přesně v takovém pořadí, v jakém mají jít správně po sobě. Nyní bych rád upozornil na to, že už vyšel nový díl Johna Sinclaira. Je to číslo 552 s názvem Královna diskoték. Obálka je tentokrát původní a oproti německému originálu navíc necenzurovaná. Už jen z tohoto důvodu se mi nové vydání zamlouvá víc než to původní ze série Kabinet hrůzy. Nový název se mi pak zdá taky takový jednodušší a méně kostrbatý. Pokud se bude tímto stylem pokračovat i nadále, tak budu jedině spokojený. Podobně jako minule bych chtěl i tentokrát trochu navnadit malou ukázkou z nového dílu:

     Hluk obecenstva jenom pomalu utichal, trvalo to dlouho, byla zde i dnes spousta netrpělivých lidí. Dali spoustu peněz za lístek, aby viděli nevídané. Světla pomalu zhasínala, konečně zhasla všechna. Každý přítomný zhruba věděl, co má očekávat, přesto bylo vzrušení a očekávání velké. V sále vládlo napětí jako před bouřkou. Rozsvítil se reflektor a ozářil jedno místo na pódiu. Na tom místě stála černá rakev. Napětí houstlo každou vteřinou, ale stále se nic nedělo.

     Pokud ještě Královnu diskoték nemáte, pak na nic nečekejte a co nejdříve si ji sežeňte. Tyto romány jsou totiž nedostatkovým zbožím a velmi rychle z trafik mizí. Pro tentokrát je to vše. Uvidíme se zase u další aktualizace. Mějte se.

Pedro

 


 

25. července 2018 - Tentokrát tu mám hned několik zajímavých novinek. Zaprvé je to článek o Velkých starých, který si můžete hned teď přečíst v sekci Svět JS/Nepřátelé. Dále jsem napsal recenzi na německého Johna Sinclaira číslo 1842 s názvem Amandas Feuerfalle. Tu si zase můžete přečíst v sekci Série. Do třetice jsem pak ještě dále rozšířil svůj seznam vydaných svazků, do kterého jsem zahrnul také u nás nevydané knížky. Tento seznam si tedy můžete rovněž prohlédnout v sekci Série. Nyní bych se zaměřil na jeden příběh, který je právě teď aktuální. Předpokládám, že JS 551 - Spolek vrahů už většina z vás jistě četla. Proto teď můžeme směle pokročit k dalšímu příběhu, který na svazek 551 navazuje. Je jím kniha John Sinclair - Krev medúzy. Tato kniha u nás byla vydána již před mnoha lety, ale teprve nyní se stala aktuální. Já sám jsem si ji sehnal teprve před nedávnem a ještě ji nemám celou přečtenou. Jak už název napovídá, příběh se točí okolo bájné Medúzy. Tato mýtická bytost ze starých řeckých bájí a pověstí není pro sérii ničím novým. Medúza se už v JS objevila například v dílech 211 nebo 396. Pokud vás tedy tato tajemná bytost zajímá, pak neváhejte a zkuste se po téhle knize někde poohlédnout. Abych trochu navnadil, dám sem malý úryvek ze zadní strany:

     Legenda o medúze, nebezpečné hadí ženě, kterou zabil Perseus, je obecně známá. V Řecku jsem se seznámil s Medúzami, skupinkou žen, které mne zavedly na ostrov mrtvých. Tam se lidé měnili v kámen. I mně hrozil podobný osud. Nebylo jiného východiska, musel jsem sestoupit do podsvětí a bojovat proti nelidskému protivníkovi...

     To zní celkem lákavě, co říkáte? Pro příště si zase přichystám nějaké nové věci. Dnes to už bude vše. Mějte se a v brzké době zase na viděnou.

Pedro

 


 

19. července 2018 - Zdravíčko, po týdnu tu opět máme další pravidelnou aktualizaci. Nejprve bych se rád zmínil o tom, že už vyšlo nové číslo Johna Sinclaira s názvem Spolek vrahů. Jedná se o první příběh z oněch více jak 60 dílů, které u nás už jednou kdysi dávno vyšly v rámci série Kabinet hrůzy. Teprve nyní si však můžeme tyto příběhy plně vychutnat, protože už známe všechny potřebné informace. Rád bych také upozornil na zbrusu nový překlad, který se mi zdá být takový přesnější a bližší originálnímu textu. Je jen škoda, že obálka tohoto čísla originální není, nýbrž je převzatá z dílu 1336 - Die Dämonen-Bande. Pokud jste se tedy podivovali nad tím, proč je na obrázku Černá Smrt, tak je to pouze a jen proto, že obálka patří k příběhu ze vzdálené budoucnosti. Nyní je ale potřeba si ujasnit, co přijde dál. Po tomto příběhu totiž chronologicky nenásleduje svazek 552 - Královna diskoték, nýbrž již dříve vydaná kniha Johna Sinclaira s názvem Krev medúzy. Pokud tedy tuto knížku nevlastníte, bylo by celkem dobré si ji obstarat, protože jinak přijdete o celý jeden příběh odehrávající se bezprostředně po Spolku vrahů. Dále bych se ještě zmínil o názvech příběhů JS pro toto pololetí. Ty tedy budou následující: 552 - Královna diskoték, 553 - Urození upíři, 554 - Lorna, Lví žena, 555 - Japonský duch a 556 - Tajemný hrob. Jak můžete sami vidět, názvy se od původního vydání značně liší. Co se týče novinek, udělal jsem další kus seznamu vydaných svazků. Uvažuji také o tom, že bych možná přeskočil k současným dílům a napsal, které knihy nás teď čekají a v jakém pořadí je číst. Dnes to už bude vše. Brzy zase na viděnou.

Pedro

 


 

12. července 2018 - Buďte zdrávi. V této aktualizaci bych se rád zaměřil na téma zpřeházeného vydání některých příběhů mezi čísly 60 až 76. V letech 1996-1997 došlo k tomu, že byl jeden dvojdílný příběh odehrávající se v číslech 69-70 posunut o několik svazků dozadu. Stejně tak pak byla odsunuta i trilogie, ve které došlo k probuzení mága Myxina. V důsledku těchto přesunů pochopitelně docházelo k určitým nejasnostem. Typickým příkladem je číslo 64 - Příšerné taxi, ve kterém se John zmiňuje právě o Myxinovi. Ten však v sérii v té době ještě vůbec nevystupoval a čtenáři tak mohli být právem zmateni. Dalším příkladem je třeba to, jak v čísle 74 - Oko démona lovec duchů nahlédne do budoucnosti a uvidí tam strašidelné taxi prohánějící se ulicemi New Yorku. Tohle se přitom odehrálo už o deset dílů dřív. Proč a za jakých okolností k tomuto zpřeházení vlastně došlo zůstává dodnes nevysvětlitelnou záhadou. Ještě větší záhadou je však číslo 68 - Ptačí strašidla. Tento příběh byl totiž nepochopitelně zkrácen a má výrazně menší délku než je obvyklé. Jak tedy sami vidíte, série John Sinclair - Na stopě hrůzy je skutečně tak záhadná, jak slibuje nápis na obálce.

     Dále bych se chtěl ještě zmínit o nahrazení některých původních příběhů jinými a novějšími. Tuto záležitost však lze vysvětlit velmi snadno. Duchovnímu otci série, Jasonu Darkovi se v určité době zkrátka příliš nepozdávaly některé slabší díly napsané jinými autory. Proto se je rozhodl nahradit zbrusu novými příběhy, které napsal on sám. Aby v tom nebyl zmatek, začal jsem vytvářet seznam všech u nás vydaných dílů. Zatím jsem se dostal za sté číslo a budu pokračovat dál. Na seznam se můžete hned podívat v sekci Série/John Sinclair - Na stopě hrůzy. Jednotlivé díly jsou zde uvedeny v takovém pořadí, v jakém měly správně vyjít a zároveň jsou zde také vyznačeny příběhy, které byly nahrazeny novými. Doufám, že tento seznam snad někomu pomůže, aby se v tom trochu zorientoval. Jinak se už blíží vydání nového čísla JS, ve kterém budou zveřejněny názvy všech dílů pro toto pololetí. Nevím, jak vy, ale já už jsem dost zvědavý. Nezapomeňte tedy kontrolovat trafiky a příště zase na viděnou.

Pedro

 


 

27. června 2018 - Zdravím a vítám u další aktualizace. Tentokrát jsem napsal recenzi německého Johna Sinclaira číslo 1841 s názvem Der Engeljäger. Recenzi najdete v sekci Série. Co se týče německých Sinclairů, rád bych teď napsal něco málo o aktuálním statutu quo. V současnosti jsou Johnovými největšími nepřáteli Matthias, Justine Cavallová a Rasputin. Někde v pozadí pak číhá samotný Lucifer, který se teď v sérii objevuje mnohem častěji než kdy dříve. Z velkých událostí poslední doby bych zmínil především souboj o Avalon, na který si dělal zálusk Asmodis. Díky Johnovi se však podařilo jeho útok odrazit. Dále pak byla vzkříšena jedna důležitá postava, která před nějakým časem zemřela. O jakou postavu se jedná, zatím nebudu prozrazovat, protože se o tom v budoucnu chystám napsat podrobný článek. Jinak se série už pomalu blíží k číslu 2100. Jsem zvědavý, jestli si pro nás autoři u této příležitosti přichystají něco speciálního. Po odchodu Jasona Darka se teď poměrně dlouho nic zvláštního nedělo. Zdá se, že se noví tvůrci teprve rozehřívají a k nějakému zásadnímu dějovému vývoji se zatím neodhodlali. Uvidíme, jak to bude dál. Pro dnešek je to vše. Do příští aktualizace bych se zkusil trochu více zaměřit na sekci Svět JS. Zatím se mějte.

Pedro

 


 

20. června 2018 - A je to tady! Konečně tu máme velký jubilejní díl číslo 550. V tomto příběhu John konečně nalezne onen pověstný Temný grál. Zároveň jej také čeká velké střetnutí s jeho úhlavními nepřáteli Vincentem van Akkerenem a Bafometem. Najde lovec duchů dost síly, aby to tentokrát zvládl? Pomůže mu nějak Temný grál? Rozhodně se můžete těšit na jedno opravdu velmi překvapivé odhalení, které by asi hned tak někdo nečekal. Pokud chcete vědět víc, tak neváhejte a hned si běžte do nejbližší trafiky nového JS koupit. Nyní bych se rád trochu zaměřil na díly, které nás teď čekají. Samozřejmě bude dál pokračovat dějová linie s templáři. V blízké době nás čeká jeden velký templářský příběh, který se odehraje v dílech 575-579. Dále se bude hodně řešit Janino prokletí a také tajemství Johnova kříže. Ke slovu se opět přihlásí bájná Atlantida, Aibon a také starobylá východní kultura. Do děje také několikrát zasáhne samotný Asmodis. Jak sami vidíte, čeká nás toho poměrně hodně a určitě to bude dost zajímavé. Ačkoliv už jsem sám tyto díly kdysi četl, teď se na ně velice těším. Nyní bych se ještě zmínil o několika novinkách. Do sekce Svět JS jsem přidal profily Sarah Goldwynové, Destera a Wikky. Dále jsem přidal tři zbrusu nové ankety a do sekce Média jsem přidal tři nové Hörspiele, které se mi před nedávnem podařilo sehnat. Můžete se na to tedy hned podívat. Na příště se chystám udělat zase nějaké nové věci. Však sami uvidíte. Dnes to už bude vše. Mějte se a brzy zase na viděnou.

Pedro

 


 

26. května 2018 - Po týdnu mám opět nějaké novinky. Do sekce Série jsem tentokrát přidal recenzi na německého Johna Sinclaira číslo 1840 s názvem Schattenreich Atlantis. Do sekce Svět JS jsem pak přidal profil Belphégora. Na obojí se můžete hned podívat. Minule jsem naťuknul téma současné situace se Sinclairem v Německu. Tentokrát bych rád napsal něco málo o tom, jak to tam teď vypadá s vycházením různých příběhů. Je to tedy následovně. Pravidelná sešitová řada Geisterjäger John Sinclair pořád vychází čtyřikrát za měsíc. Dále pak jednou za měsíc vychází nové vydání původní knižní řady. Tyto staré příběhy nyní vycházejí ve formě klasických sešitů. K tomu pak ještě každý měsíc vychází jedno číslo z nové edice, ve které jsou znovu vydávány úplně první příběhy lovce duchů. Kromě toho všeho jsou zde pak ještě audio knihy neboli Hörspiele, které adaptují některé významné příběhy ze sešitové či knižní řady. Dohromady je toho tedy za měsíc celkem dost a němečtí čtenáři rozhodně mají z čeho vybírat. U nás se bohužel musíme spokojit jen s jedním sešitem za měsíc. Uvidíme, jestli se to třeba někdy nezlepší. Já bych byl jedině rád. V příští aktualizaci zase přinesu nějaké novinky a zajímavosti. Dnes je to vše. Zatím se mějte a do příště zase na viděnou.

Pedro

 


 

19. května 2018 - Je tady opět další aktualizace. Do sekce Nepřátelé jsem tentokrát přidal celou Vražednou ligu. V budoucnu pak tuto sekci hodlám dál rozšiřovat. Za necelý měsíc nás už čeká díl číslo 550 a spolu s ním také dokončení příběhu o Temném grálu. Musím říct, že už se na to opravdu těším. Doufám, že druhý díl bude přinejmenším stejně dobrý jako ten první. Díval jsem se, jak to teď vypadá s Johnem Sinclairem v Německu. Tam už se série pomalu blíží k dílu 2100. Celkově z toho mám ale dojem, že tam teď chybí nějaká výrazná dějová linie. Navíc se zde už dlouho neobjevil žádný nový protivník, což je velká škoda. Většinou se jen pokračuje v tom, co už se tam řeší posledních několik set dílů a to se může časem omrzet. Celou sérii už momentálně píšou převážně noví autoři a Jason Dark do ní zavítá jen občas. Mezi tyto nové autory patří především Ian Rolf Hill, který je zároveň takový hlavní. Dále jsou to například Michael Breuer, Timothy Stahl, Alfred Bekker, Logan Dee nebo Marc Freund. Ani jeden z nich mě však zatím nijak zvlášť nezaujal. Ohlasy německých čtenářů jsou sice celkem dobré, ale já z toho mám jiný dojem. No nic. Každopádně teď určitě v brzké době napíšu nějakou tu recenzi na některý z novějších dílů. Do příště pak ještě přidám nějaké další nové věci. Dnes to už bude vše. Mějte se a brzy na viděnou.

Pedro

 


 

13. května 2018 - Zdravím, jistě jste si už asi všimli něčeho nového. Ano je to tak, stránka má od nynějška zbrusu nový design. Chtěl bych za něj moc poděkovat Robertovi, který je jeho autorem. Já jsem si už jen dovolil udělal několik drobnějších kosmetických úprav. Doufám, že budete s novým vzhledem stránky spokojeni stejně jako já. Když už jsme u těch nových věcí, do sekce Série jsem přidal recenzi na Johna Sinclaira číslo 496 - Prokletí mrtvých. Pokud jste tak ještě neučinili, můžete si ji hned přečíst. Chtěl bych upozornit, že už vyšel nový JS, který obsahuje první část dvoudílného příběhu. Ten pak bude uzavřen v jubilejním čísle 550 (ve skutečnosti 500). Pokud jste si nové číslo ještě nepořídili, tak rychle vyrazte do trafiky. Původní obálka tohoto dílu byla od Nicolaie Lutohina a tudíž byla podle mých předpokladů nahrazena jinou. Ta náhradní patří k dílu číslu 205 - Ďábelské hodiny. Tato obálka není zase tak špatná a k aktuálnímu příběhu se vcelku hodí. Co se obálek týče, tak ty byly v případě série Kabinet hrůzy měněny celkem často. Uvidíme, jak to bude u nového vydání. Z tohoto hlediska se na ty díly vlastně docela těším, protože u některých příběhů tehdy byly ty obálky vážně dost mimo. Pokud by to teď bylo lepší, je to další důvod, proč se o nové vydání zajímat. Docela zvědavý jsem pak i na nový překlad a na to, jak moc se bude lišit od toho původního. Přinejmenším aspoň doufám, že Tajemný grál by teď snad mohl být Temný grál. No, uvidíme. Pro dnešek to už bude vše. Příště zase přidám něco nového a zajímavého. Zatím se mějte.

Pedro

 


 

5. května 2018 - V dnešní aktualizaci přináším opět něco nového. Do sekce Přátelé a spojenci jsem přidal profily Sheily Connollyové a Shao. Do sekce Nepřátelé jsem potom přidal profil Hororových jezdců. Můžete se na to hned podívat. V poslední době celkem dost poslouchám Johna Sinclaira v audio formě. Jedná se o tzv. Hörspiele. Tyto věci u nás bohužel nevycházejí a myslím, že je to velká škoda. Příběhy, které právě poslouchám, pocházejí z edice 2000 a musím uznat, že jsou opravdu velmi dobře namluvené. Myslím, že bych se na toto téma mohl určitě někdy v budoucnu blíže zaměřit a napsat o tom i nějaký ten článek. Dále bych se chtěl zmínit o velmi pěkné facebookové stránce Johna Sinclaira, kterou dělá Robert. Její adresa je následující: http://www.facebook.com/JohnSinclairCZ/. Pokud jste ji ještě nenavštívili, tak to rychle dožeňte. Můžete zde mimo jiné nalézt spoustu krásných obrázků ze světa lovce duchů. Rozhodně tedy neváhejte. Jinak bych se ještě zmínil o tom, že v určité dohledné době chystám změnu designu. Ten by měl být o poznání zajímavější než ten dosavadní. Do příště bych možná zkusil ještě trochu rozšířit sekci Svět JS a třeba i přidat nějakou další recenzi. Dnes to už bude asi tak vše. Mějte se a v brzké době zase na viděnou.

Pedro

 


 

Další novinky

Předchozí novinky

Novinky

Úvod
Autor
Články
Svět JS
Série
Média
Ankety
Návštěvy
 
     www.john-sinclair.cz - stránka pro všechny fanoušky série John Sinclair, webmaster : Pedro