Novinky Úvod Autor Články Svět JS Série Média Burza Návštěvy
     Vítejte na stránce o úspěšné románové sérii

Menu

Novinky

 

2. srpna 2022 - Po delší odmlce hlásím velký návrat. A rozhodně není dílem náhody, že k tomuto návratu dochází právě ve chvíli, kdy se nám dostává do rukou jubilejní John Sinclair číslo 600. Tato jedinečná chvíle, která má pro mě mimořádný význam, se samozřejmě neobejde bez alespoň symbolické oslavy. A jak lépe ji oslavit než jedním velkým bilancováním. Pusťme se tedy do toho. Románová řada John Sinclair u nás začala vycházet v roce 1993. Tím úplně prvním příběhem byla Noc hrůzy. V tomto románu nám byl poprvé představen inspektor John Sinclair, který se nezabýval ničím menším než bojem proti duchům a démonům. Ačkoliv jsem v té době kvůli nízkému věku sérii ještě nečetl, předpokládám, že se z ní stal ihned obrovský hit. Koneckonců o tom svědčí i fakt, že se frekvence jejího vydávání rychle zvýšila z jednoho čísla za měsíc na jedno číslo za dva týdny. V roce 1997 pak dokonce začala vycházet ještě druhá série Johna Sinclaira s podtitulem Kabinet hrůzy. Příběhy s tímto neohroženým lovcem duchů si tak mohli čtenáři vychutnat dokonce až třikrát měsíčně. To vše navíc v perfektním českém překladu, který sérii dodal tu správnou šťávu. Za zmínku pak určitě stojí také samostatné knížky, které nakladatelství MOBA pravidelně vydávalo a které hlavní sérii příhodně doplňovaly.

 

     Poté přišel rok 1998, tedy rok, kdy jsem Johna Sinclaira začal číst i já. Mým prvním příběhem byla Damona, služebnice Satanova. Ano, to je ten důvod, proč mám tento díl tak rád a dokonce jsem mu věnoval místo ve své topce. První příběhy Johna Sinclaira, které jsem četl, jsem si však nekupoval, nýbrž půjčoval z knihovny. Prvním koupeným dílem byl Čaroděj od Seiny. Od té doby jsem začal lovce duchů kupovat pravidelně každé dva týdny. Samozřejmě jsem si také z nakladatelství Moba doobjednal tolik předchozích čísel, kolik bylo možné. Díky tomu jsem se dostal až po číslo 92 s názvem Zaklínač. Zbylých 91 dílů jsem pak postupně získával od soukromých vlastníků, kteří se tyto sešity rozhodli z nejrůznějších důvodů prodat. Tímto způsobem jsem tedy poměrně rychle nasbíral vše, co u nás bylo vydáno. Tedy alespoň v rámci hlavní série. Co se týče vedlejší řady Kabinet hrůzy a samostatných knížek, tam jsem měl určité mezery. Bylo to mimo jiné i z toho důvodu, že tyto příběhy spadaly do úplně jiného časového období než hlavní série a tudíž nebylo nezbytně nutné je pravidelně sledovat.

 

     Nyní se přesouváme do roku 2003, kdy jsem poprvé objevil internetovou stránku www.sinclair.wz.cz. Troufám si tvrdit, že právě tato internetová stránka, jejímž autorem byl talentovaný webmaster Richard, znamenala naprosto zásadní průlom pro celou fanouškovskou scénu v této zemi. Vůbec poprvé od počátku série se tu totiž utvořila určitá komunita, která spolu živě diskutovala a sdílela své pocity a dojmy ze starších i nejnovějších příběhů lovce duchů. Vrcholné období tohoto webu bych dokonce označil za jakýsi zlatý věk fanoušků Johna Sinclaira. A to ještě nebylo vše. O tři roky později totiž došlo k dalšímu průlomu. Frekvence vydávání hlavní série se zvýšila z jednoho dílu za dva týdny na tři čísla za měsíc. Nakladatelství MOBA navíc chystalo posílit i vydávání knížek, což potvrdilo vydáním příběhu Bestie útočí. Nový John Sinclair tu tak s námi byl skoro každý týden a člověk se jej nemohl nabažit.

 

     Všechno však jednou zákonitě musí skončit a ani náš lovec duchů v tomto bohužel není žádnou výjimkou. Psal se rok 2008 a já se rozhodl přestat sérii kupovat pravidelně. Připouštím, že určitý podíl na tom paradoxně mělo její časté vydávání. Ať už to však bylo jakkoliv, můj zájem o příběhy plné napětí a hrůzy se pomalu chýlil ke konci. Pomyslným hřebíčkem do rakve se pak stalo dosti neuspokojivé zakončení epické ságy o Velkých starých. Po tomto menším fiasku byl u mě s lovcem duchů na nějakou dobu konec. Teď zpětně se tomu trochu divím, ale tehdy jsem skutečně věřil, že už se k sérii o Johnu Sinclairovi nikdy nevrátím. Věci se změnily až po několika letech.

 

     To už se psal rok 2014. Při návštěvě trafiky jsem v jedné poličce náhodou zahlédl sešit Johna Sinclaira. Byl to díl s názvem Chalífův smrtící koberec. Pohled na obálku ve mně ihned vyvolal obrovskou nostalgii a já neodolal a sešit jsem si hned koupil. A rozhodně jsem toho nelitoval, protože když jsem tento nový díl po letech četl, skvěle jsem se u toho bavil. V té chvíli bylo rozhodnuto. Začal jsem lovce duchů znovu sbírat. Mým prvním velkým úkolem bylo obnovit mou sbírku, ze které jsem toho v průběhu posledních let celkem dost prodal. Ačkoliv to byla velmi namáhavá práce, nakonec se mi všechny chybějící díly podařilo sehnat. Ty, které jsem už nedokázal získat v češtině, jsem naštěstí zvládl dokoupit v němčině. Tím se pro mě zároveň otevřela úplně nová příležitost a tou bylo sbírání příběhů Johna Sinclaira v originále.

 

     A nyní se již dostáváme do roku 2018. Právě v tomto roce jsem spustil stránku www.john-sinclair.cz, na níž se teď nacházíme. Mohu s potěšením říct, že web se s menšími přestávkami zachoval až do dnešního dne. A bylo to právě také dnešního dne, kdy se mi do rukou konečně dostal 600. svazek mé milované románové řady. Abych byl upřímný, byly časy, kdybych ani za nic nevěřil, že se něčeho takového dočkám. John Sinclair číslo 600. Kdo by si to byl v roce 1993 pomyslel? Každopádně je to tak. Naše drahá románová série právě v těchto dnech oslavuje své velké jubileum. Myslím, že pro všechny fanoušky lovce duchů se jedná o okamžik velké hrdosti a zadostiučinění. Protože právě bez nás věrných čtenářů by něco takového nikdy nebylo možné. Popřejme si tedy všichni navzájem a popřejme také naší milované sérii, aby nás ještě mnoho dalších let provázela a zpestřovala nám život. Už se moc těším, až tady budu jednou blahopřát k vydání Johna Sinclaira číslo 700. Pevně věřím, že k tomu nakonec dojde.

 

Pedro

 


 

 

6. října 2021 - Opět se vám hlásím s novou aktualizací. Tentokrát jsem pořádně zapracoval na sekci Série a přidal tam spoustu starších dílů, ke kterým se průběžně snažím doplňovat také obálky. Kromě toho však samozřejmě také pilně pracuji na svém článku zabývajícím se novými díly po čísle 2000. Už teď vás mohu ubezpečit, že rozhodně nepůjde o příjemné čtení. Co se však dá dělat. Když noví tvůrci celou sérii tak ukrutně przní, nemůže mě to pochopitelně nechat úplně chladným. Nový článek tedy můžete očekávat v dohledné době. Ještě dříve se tu však objeví druhý díl ze série Listárna Jasona Darka a pak bych také rád dokončil pátý díl z cyklu Top 10 příběhů JS z každé padesátky. Jak vidíte, ve výhledu toho teď mám celkem dost, tak doufám, že to všechno stihnu v nějakém rozumném čase zkompletovat a umístit sem na stránku. Pokud bych se měl ještě vrátit k těm dílům, které jsem teď nově přidal do sekce Na stopě hrůzy, tak se jedná o čísla 133-163, 247-278 a 582-589. Zároveň jsem také přidal několik nových svazečků do sekce Knihy. Konkrétně se jedná o knížky 26-30. Obsahy těchto knih samozřejmě co nejdříve doplním. Jak můžete vidět o něco níže, přidal jsem do této aktualizace také ukázky obálek ze srpnového a zářijového čísla. Na obálky ve větší velikosti se můžete podívat v sekci Série/Na stopě hrůzy.

 

 

     A teď zase z trochu jiného soudku. V poslední době jsem začal celkem dost poslouchat starší sérii hörspiele JS od německého Tonstudia Braun. Ačkoliv nejsou u těchto starých nahrávek z osmdesátých let ani zdaleka tak kvalitní zvukové efekty a hudební doprovod, jednu podstatnou výhodu přece jen mají. Jsou totiž přesnými a doslovnými adaptacemi původních románových příběhů. To je něco, co se o audio nahrávkách z nové edice rozhodně říct nedá. Tato nová série vydávaná od roku 2000 se totiž v posledních letech odchýlila od původní sešitové řady tak zásadním způsobem, že už si v podstatě žije svým vlastním životem a já s tím pomalu ale jistě začínám mít problém. Navíc mám i pocit, že tvůrci správně neodhadli nepříznivý dopad změn, které v konkrétních příbězích provedli. Uvedu zde jeden příklad za všechny. V audio verzi Strašidelného zámku, se stejně jako v románové předloze poprvé objevuje démon Černá smrt. Je tu však jeden zásadní rozdíl. Černá smrt zde totiž nevystupuje jako tajemný majitel nevěstince jménem Kala, nýbrž jako onen mocný superdémon, jenž má být vysvobozen ze zajetí. V důsledku toho tu tak Černá smrt nemá ani jeden jediný dialog. Hned nato pak navazuje příběh s Dívkou z Atlantidy a Okem démona. Ani zde Černá smrt téměř nepromluví.

     První souvislejší dialog tak tento démon pronese až v audio verzi příběhu Čaroděj od Seiny, což je tady hned dvanáctý díl v pořadí. Samotná Černá smrt je pak zničena již v hörspiel číslo 26, tedy nějakých 19 dílů poté, co byla teprve představena. K tomu bych pak ještě doplnil, že vzhledem k tomu, že tvůrci úplně vynechali příběhy Žlutý ďábel a Křížová výprava, je Sukova přítelkyně Shao představena až v příběhu Kino hrůzy.Celé to navíc proběhne tak, že Suko už se Shao nějaký čas chodí a zde ji prostě jen přivede představit Johnovi. Dle mého názoru docela kontroverzní tvůrčí rozhodnutí. Právě proto se teď také více přikláním spíš ke klasické edici od Tonstudia Braun, v níž byl dvoudíl Žlutý ďábel a Křížová výprava pochopitelně vydán a zpracován zcela věrně svému originálu. No nic, to byl jen takový krátký nástin problematiky Johna Sinclaira v audio verzi. Nyní bych chtěl ještě jednou připomenout, že se na pultech trafik již v brzké době objeví nové číslo JS s názvem Upír, vražednice a já. Hned poté by určitě nebylo špatné přečíst si knížku Krvavý měsíc, která na daný příběh chronologicky navazuje. Úryvek z nového sešitu i knížky naleznete v příští aktualizaci. Prozatím by to bylo vše. Mějte se a brzy opět na viděnou.

Pedro

 


 

4. září 2021 - Tentokrát jen stručná aktualizace, v níž bych chtěl nastínit, co chystám v nejbližší době. Již před nějakým časem jsem do sekce Články umístil první díl ze série Listárna Jasona Darka. Jedná se o český překlad jedné z listáren, jež se pravidelně objevují v každém čísle německého vydání Johna Sinclaira. V co nejbližší době sem pak plánuji umístit také čtvrtou část svých článků o nejlepších příbězích JS z každé padesátky. Tentokrát půjde o díly 153-200. Tento nový článek můžete očekávat v řádu několika dní. Ačkoliv by se to tak na první pohled nemuselo jevit, ani já jsem přes léto nezahálel a důkladně jsem si pročítal nové příběhy lovce duchů z rozmezí čísel 2000-2101, která se mi podařilo sehnat na německém ebayi. Právě o těchto příbězích pak chystám napsat svůj nový článek. Jelikož jsem byl z těchto dílů značně zklamán, rozhodně to nebude žádné příjemné čtení. Tedy pro mě vlastně ano, protože svou tvrdou kritiku si náležitě vychutnám. V souvislosti s tím bych také rád podotknul, že současné příběhy JS už v podstatě ani nemá cenu sledovat, protože to, co se sérií provedli noví autoři, je doslova a do písmene trestuhodné. Vraťme se proto raději k dílům, které v současnosti vycházejí u nás a s nimiž je ještě naštěstí všechno v pořádku. Níže se můžete pokochat pohledem na obálky několika příběhů, jež u nás letos vyšly v období mezi únorem a červencem.

 

 

     Tak a teď ještě něco málo k dílu nejnovějšímu, který nese poněkud morbidní název Lebka jako živá. Tento díl u nás vychází s jinou obálkou než v originále. Tato náhradní obálka byla u nás již jednou v minulosti použita a to u knihy Krvavý dům. Osobně si myslím, že v tomto případě sedí ta obálka k příběhu jak ulitá a jen těžko bychom hledali nějakou výstižnější. Už se těším, až si nového JS přečtu, protože to bude zajisté příjemná změna oproti těm paskvilům, kterými německé čtenáře v současnosti zásobují noví autoři. No a teď ještě něco málo ke knížkám. Již brzy dosáhne aktuálnosti kniha s názvem Krvavý měsíc pojednávající o Johnově výpravě na Maltu. V této knížce se můžete těšit na Abbého Blocha a templářskou tématiku. Ke slovu se možná dostane i Kostka dobra, která se momentálně nachází v Abbého držení. Kniha Krvavý měsíc se odehrává ihned po příběhu Upír, vražednice a já, který u nás vychází v říjnu. To by bylo pro tentokrát všechno. V brzké době se opět uvidíme. Zatím se mějte pěkně a ať se vám daří.

Pedro

 


 

23. ledna 2021 - Jsem zpátky a mám tu pro vás novou aktualizaci. První důležitou zprávou, kterou bych chtěl oznámit, je založení zbrusu nové domény www.john-sinclair.cz. Jedná se o obrovský krok vpřed, jelikož nyní už mám možnost provozovat plnohodnotnou internetovou stránku se vším, co k tomu patří. S nějakým provizoriem zdarma je tedy navždy konec a od této chvíle už to můžu konečně pořádně rozjet. Již v brzké době tak můžete očekávat spoustu novot a vylepšení. Tím se už také dostávám k novinkám, které na tuto stránku přibyly od minula. Tak například sekce Série/Na stopě hrůzy se za těch několik týdnů úctyhodně rozrostla. Momentálně se v ní nacházejí čísla JS 1-100, dále pak 188-235, 367-414 a potom už všechno od dílu 490 až po aktuální svazek 581 - Hroby se otvírají. K tomuto novému příběhu se hned za chvíli dostanu. Nejprve se však ještě zmíním o tom, že k číslům 4-7 jsem přidal také kompletní popis děje a tímto způsobem hodlám pokračovat dál. A teď bych rád upozornil na svůj nejnovější článek s názvem Top 10 příběhů Johna Sinclaira - 3. část. V tomto článku jsem se tentokrát soustředil na to nejlepší ze zlatého období třetí padesátky. Věřím, že to bude pro všechny nadmíru zajímavé počtení.

 

 

 

 

     Tak a teď už se konečně podíváme na příběhy, které se u nás objevily v posledních měsících. Nejprve tedy něco málo k číslu 579 - Orel Smrtonoš. V tomto díle čeká Johna a Suka konečné zúčtování s jejich úhlavním nepřítelem Vincentem van Akkerenem. Toto závěrečné střetnutí však poněkud komplikuje fakt, že se do něj zapojí také jeden obrovitý orel se zálibou v unášení rodinných domů a jejich obyvatel. Dále tu pak máme díl číslo 580 - Mág z Kypru. Pokud vás zajímá, jak to bude dál s Jane a jejím prokletím, pak toto číslo rozhodně nepropásněte. Dojde zde totiž k dalšímu zajímavému a překvapivému vývoji, který by pro Jane mohl být určitým příslibem naděje do budoucna. Tolik tedy k předchozím dvěma svazkům.

 

     A nyní se už podíváme na nejnovější díl, kterým je číslo 581 - Hroby se otvírají. Pokud jste někdy byli na dovolené v Chorvatsku, tak tento příběh bude určitě něco pro vás. Jeho děj se totiž odehrává přímo v Záhřebu. Johnovi zde tentokrát s vyšetřováním pomáhá Mitič. Bohužel však ne Gojko, ale jen Michael. I přesto se však jedná o velice zdařilý a napínavý příběh. Pokud ho tedy ještě náhodou nemáte koupený, byl by teď ideální čas tuto chybu napravit. Pro jistotu sem ale přiložím malou ukázku:

 

     Existují věci, které umí popsat jenom skutečný život. Události, které jsou tak hrozné, že lidská fantazie nestačí pro jejich vykreslení. Přihodilo se to v jugoslávském městě Záhřebu v době, kdy ještě Chorvatsko patřilo do Jugoslávie a existovala takzvaná železná opona. Patnáct sebevražd mladých lidí vyburcovalo veřejnost. Tyto případy dokonce pronikly i do zahraničního tisku. Odpovědní činitelé stáli před hádankou. Suka a mne poslali, abychom ji vyřešili. Byl to hororový výlet do propastných hlubin lidských duší...

 

     Tolik tedy k nejnovějšímu dílu. Příště nás čeká příběh s názvem Řeč krve. Tohoto JS jsem v rámci série Kabinet hrůzy nikdy nečetl, takže to pro mě bude velká neznámá. Uvidíme, čímpak nás toto číslo asi tak překvapí. Jinak se už pomalu ale jistě blížíme k jubilejnímu svazku 600. V Německu tento díl vyšel jako o něco méně kulatější číslo 550. Každopádně bychom se jej měli dočkat již příští rok. Tak snad do té doby Moba s vydáváním JS neskončí. Dobrá, myslím, že všechno podstatné už bylo řečeno. Pro tentokrát se s vámi tedy rozloučím. Mějte se, vyhněte se koronaviru a na viděnou zase příště.

 

Pedro

 

 


 

 

30. října 2020 - Buďte zdrávi! Řekl bych, že vzhledem k současné situaci s globální koronavirovou pandemií je toto přání více než příhodné. Když už je ale současná doba tak neradostná, rozhodl jsem vám to alespoň trochu vykompenzovat novou aktualizací. Tentokrát je toho navíc opravdu hodně, protože se mi tu nahromadily věci, na kterých jsem pracoval už od začátku září. Nyní tedy mohu všechny novinky oficiálně uvést. Podívejme se tedy na to. Zdaleka nejvíc toho přibylo v sekci Série/Na stopě hrůzy. Sem jsem přidal mnoho starších dílů a to až po číslo 70. Dále jsem pak do této sekce přidal také velké množství dílů po čísle 350. Konkrétně se jedná o čísla 367-413. Jelikož mám u těchto příběhů k dispozici skeny obálek ve výtečné kvalitě, je to skutečná pastva pro oči. Další sekcí, jíž jsem se teď trochu více věnoval, je sekce Média. Do té jsem přidal celkem slušnou zásobu německých hörspiele. No jo, v létě se mi podařilo nakoupit značné množství nových CD, takže je nyní budu moci zrecenzovat. V budoucnu se tedy rozhodně máte nač těšit.

 

 

 

    

     Co se týče dalšího žebříčku nejlepších příběhů JS, který by tentokrát měl být z rozmezí dílů 102-153, bude potřeba ještě chvíli počkat. Ačkoliv mám článek hotový již ze dvou třetin, přece jen jsem ho do této aktualizace zatím nestihl dokončit. Dočkáte se ho tedy až příště. No a nyní už se podívejme na příběhy, které u nás vyšly v posledních dvou měsících. Jedná se o další dvě části velké templářské ságy s Vincentem van Akkerenem a Ariolem Le Ducem. Lovec duchů se ocitá v dávné minulosti a vypadá to vypadá, že tentokrát by mu nemusel pomoci ani jeho magický kříž. Suko zatím musí v přítomnosti čelit nejen van Akkerenovi, ale také jeho novému spojenci, jímž je nebezpečný vraždící přízrak. Troufám si bez přehánění tvrdit, že se jedná o možná nejlepší příběh JS od čísla 550. Zde nabízím malou ukázku z nejnovějšího dílu s číslem 578 a názvem Mrtvý přichází:

     Oběma, Ariettě Omérové i Marcelu Wächterovi, znělo v uších škrábání, se kterým za nimi zapadla tajná dvířka. Svoboda nebo smrt! Jiná možnost jim nezbývala. Pronásledovali je a chtěli je zabít. Nyní stáli těsně vedle sebe v úplné tmě a očekávali, co s nimi bude. Nebylo zde místo pro hrdiny ani pro slávu, zůstával jenom strach z věcí příštích...

     Vypadá to, že Arietta a Marcel zatím stále ještě žijí, tak uvidíme, jak to s nimi bude dál. Příště nás čeká příběh s názvem Orel smrtonoš, v němž by mělo dojít k rozhodujícímu zvratu v dějové linii s Vincentem van Akkerenem. Rozhodně si tento díl nenechte ujít, jelikož půjde o konec jedné velké éry. Musíte uznat, že k něčemu takovému v sérii příliš často nedochází. Namátkou mě teď napadají příběhy jako Poslední souboj, Dones mi hlavu Asmodiny, Boj s giganty, Útěk před hrůzou či Templářská spravedlnost. Uvidíme, jestli příští díl dostojí vysokým očekáváním, jež jsou na něj kladena. Tedy alespoň z mé strany. Dále bych chtěl ještě upozornit na knížku Woodoo spolek, kterou pro nás přeložil Spravce a která je nyní k dispozici na disku. Jedná se o zcela aktuální knihu, která téměř přesně zapadá do momentálně vydávaných dílů. Můžete se na ni tedy podívat. Myslím, že pro tentokrát už by to mohlo být vše. Mějte se pěkně a ještě jednou všem přeji hodně zdraví. Snad to s tím covidem nějak zvládneme. Na viděnou příště.

Pedro

 


 

21. srpna 2020 - Tak tu máme další novou aktualizaci. Jak jsem slíbil minule, připravil jsem si i tentokrát další část ze své série článků, v nichž se pokouším sestavit žebříček těch nejlepších příběhů z každé padesátky. V tomto případě se jedná o díly 51-102 a výběr deseti nejlepších byl pro mě snad ještě náročnější než minule. Jsem velice zvědavý, do jaké míry se bude mé hodnocení shodovat s názory jiných. Opět máte možnost podělit se o své mínění v Knize návštěv. Nový článek s výběrem deseti nejlepších příběhů najdete jako obvykle v sekci Články. Co se týče dalších novinek, začal jsem teď pilně pracovat také na sekci Série/Na stopě hrůzy. Momentálně sem přidávám díly z první padesátky. Zároveň jsem také doplnil popis děje u prvních tří příběhů. Tolik tedy k novinkám na stránce. Nyní bych se rád zaměřil na dvě nová čísla, která u nás před nedávnem vyšla. Jedná se o díly 575 - Smrt z objektivu a 576 - Templář.

 

 

     Tyto dva příběhy jsou součástí většího pětidílného celku, v němž lovec duchů opět změří síly se svým úhlavním nepřítelem Vincentem van Akkerenem. Ten už se v sérii nějaký čas neobjevil, takže bude velmi zajímavé sledovat, s čím novým nyní vyrukuje. Samozřejmě asi není žádným překvapením, že opět půjde o tématiku templářů, jak už je u tohoto padoucha zvykem. Z celé pětidílné ságy jsou tedy zatím k dispozici první dvě části, přičemž ta druhá končí skutečně v tom nejnapínavějším. Abych svá slova něčím podložil, přidávám zde z tohoto dílu malou ukázku:

     Abbé byl slepý a přesto viděl! Jeho tělem otřásal strach. Ruce se mu chvěly jako úctyhodnému kmetovi. Pouze silou vůle svíral pevně temně rudou kostku, protože chtěl navázat spojení. Dozvěděl se z ní o hrozícím zlu. Abbé cítil nebezpečí, i když je nedovedl pojmenovat. On jediný, uvržený do věčné temnoty nevidomých očí ukrytých za černými skly brýlí, přesto nahlížel do světa, který ležel za hranicí poznaného. "Sledoval" reinkarnaci zla, poletujícího a číhajícího cosi, které však nemohl blíže určit...

     Jak sami vidíte, v tomto příběhu se po nějaké době opět objevuje vůdce dobrých templářů Abbé Bloch. Spolu s ním pak i jeho magická kostka, o níž jsme už také chvíli neslyšeli. Uvidíme, co se z toho všeho nakonec vyklube. Zatímco u nás máme teprve číslo 576, v Německu už se pomalu blíží jubilejní díl 2200. O této velké události vím zatím pouze to, že půjde o vícedílný příběh, který započne již číslem 2199. Za pozornost ovšem rozhodně stojí fakt, že autorem tohoto jubilejního příběhu tentokrát nebude Jason Dark, nýbrž Marc Freund. Myslím, že je to vůbec poprvé, kdy se nějakého jubilea neujme sám duchovní otec série. Co se dá dělat. Vypadá to, že pan Dark už celou řadu pomalu ale jistě přenechává svým nástupcům. Doufejme jen, že se to nijak neodrazí na kvalitě a pokud ano, tak snad jen v pozitivním smyslu slova. Myslím, že pro tentokrát by to už bylo asi tak vše. Mějte se a příště zase na viděnou.

Pedro

 


 

13. července 2020 - Vítám vás u další nové aktualizace. Tentokrát jsem si pro vás připravil jeden velmi zajímavý článek s názvem Top 10 příběhů Johna Sinclaira. Půjde zatím jen o první část z delší série článků, které do budoucna chystám. V tomto případě jsem se zaměřil především na díly z první padesátky, které lze z velké části považovat za skutečně zdařilé. Jistě tedy nemusím nikomu říkat, že výběr deseti nejlepších příběhů pro mě byl tentokrát mimořádně obtížný. Vzhledem k tomu, že zrovna tyto díly tu asi naprostá většina fanoušků už někdy četla, jistě si na to bude moct každý utvořit svůj vlastní názor. Budu velmi rád, když se pak o své připomínky podělíte v Knize návštěv. Taková menší diskuze byla koneckonců mým záměrem. Tento seznam deseti nejlepších příběhů z první padesátky najdete samozřejmě v sekci Články. Kromě toho bych teď ještě v budoucnu rád trochu rozšířil sekci Série, do které bych chtěl postupně přidávat především starší čísla. Doufám jen, že se na to všechno najde dostatek času. Teď už mi to ale opět jde víc od ruky, takže se příští aktualizace dočkáme snad brzy. Nyní bych se ještě rád zmínil o tom, že se možná již tento pátek na pultech novinových stánků a trafik objeví nové číslo Johna Sinclaira s názvem Smrt z objektivu. Jak už jsem se zmiňoval minule, půjde o velice důležitý díl, který by rozhodně neměl nikdo propást. Já sám se na něj už velice těším. Věřím, že tento příběh bude stát určitě za to. Pro dnešek už by to bylo asi tak vše. Mějte se pěkně a na viděnou zase příště.

Pedro

 


 

12. června 2020 - Buďte zdrávi, myslím, že už nastal ten pravý čas pro novou aktualizaci. Tak tedy sem s ní. Od minula jsem na stránku přidal popisy dílů 216-222, které naleznete v sekci Série/Na stopě hrůzy. Kromě toho jsem se pak věnoval také příběhům aktuálním, které rovněž naleznete v této sekci. Nyní bych ovšem rád trochu zrekapituloval, co se v sérii v poslední době dělo. Jako první tu máme příběh číslo 571 s názvem Ďáblův kůň. Jedná se o pokračování dílu 570 - Hon na tři stvůry. John se zde musí vypořádat s čarodějnickým triem, které usiluje o život malé Julii Gladstoneové. Dívku však mají ve svém hledáčku také tři zabijáci z Lybie, kteří zajmou Suka. Do případu se navíc zapojí také ďábelští koně, kteří jsou zřejmě v nějakém spojení s Julií. Vše nakonec dopadne dobře a dívka je zachráněna. Tedy alespoň prozatím.

 

 

     V následujícím dílu 572 s názvem Návštěva ze zámku smrti se John dozví, že by Julie měla být umístěna do jakéhosi podezřelého sanatoria, v němž by byla držena jako vězeň. Rozhodne se, že něčemu takovému musí za každou cenu zabránit a společně s Glendou se tam vypraví. Mezitím Julie při převozu uprchne a spojí se s jedním vyšinutým mužem jménem Orrie Wayne, který se chce pomstít svému otci. Tím není nikdo jiný než ředitel onoho podivného sanatoria, do něhož měla být Julie umístěna. Dívka si navíc myslí, že ji John zradil a že to byl právě on, kdo rozhodl o jejím převozu do ústavu. Mezitím začne Orrie se svou smrtící sekerou terorizovat celé okolí. Lovec duchů tak musí jednak zastavit tohoto nebezpečného muže a zároveň si také získat zpět Juliinu důvěru.

 

 

 

     Jako další tu pak máme příběh číslo 573 s názvem Juliina sestra zombie. Jak už název napovídá, půjde tentokrát o Juliinu starší sestru Janine, jejíž magické schopnosti jsou ještě o něco mocnější. Děj se bude odehrávat v Německu a zapojí se do něj také Johnův přítel Will Mallmann. Ačkoliv bude hrozba nakonec zažehnána, příběh skončí velmi tragicky. A nyní už se dostáváme k aktuálnímu dílu 574 - Uloupená vraždící bohyně. V tomto případě se jedná o běžný řadový příběh, v němž bude mít John co do činění s cizokrajnou magií. Obálka je k mému potěšení původní a velmi dobře graficky zpracovaná. Pokud tento díl zatím ještě nemáte, určitě by nebylo na škodu si jej co nejdříve opatřit.

     Dále bych pak chtěl ještě upozornit na knížku Krvavá dáma, která patří mezi díly 573 a 574. Tato kniha u nás vyšla již kdysi dávno a právě nyní se pro české čtenáře stává konečně aktuální. Rozhodně by tedy nebylo špatné si ji pořídit. Příště nás čeká příběh číslo 575 s názvem Smrt z objektivu. Jedná se o začátek velké ságy, v níž dojde ke konečnému zúčtování s Vincentem van Akkerenem. Troufám si tvrdit, že v těchto následujících pěti dílech půjde o nejdůležitější příběh JS od čísla 550 - Temný grál, takže se určitě máme nač těšit. Myslím, že pro dnešek by to už mohlo být vše. Přeji vám pěkné léto strávené nejlépe někde na výletě s novým číslem JS po ruce. Mějte se a brzy zase na viděnou.

Pedro

 


 

4. března 2020 - Tak tu máme další aktualizaci. Co se týče novinek, tak tentokrát jsem napsal recenze k dílům 200-211. Kromě toho jsem ještě přidal popisy děje k dílům 214 a 215. To vše si můžete hned teď prohlédnout v sekci Série/Na stopě hrůzy. V budoucnu bych do této sekce rád přidal další díly z tohoto období stejně tak jako i recenze na úplně první příběhy. Nyní bych se rád zmínil o knížce Vrtulník hrůzy, která následuje hned po příběhu Oko Atlantidy. Tato kniha u nás bohužel nikdy nevyšla. Její děj se točí okolo jednoho bojového vrtulníku, jenž se ocitne v rukách démonů. V tomto příběhu se po nějaké době opět objevuje agent CIA Mark Baxter, který se může stát podle potřeby neviditelným. Kromě toho se zde vyskytují také Johnovi rodiče a skupina poněkud neobvyklých protivníků z Blízkého východu. Jedná se o velice napínavý příběh plný akce a překvapivých zvratů. Pokud by měl někdo o tuto knihu zájem, ať dá prosím vědět v knize návštěv. Po Vrtulníku hrůzy pak následuje příběh Hon na tři stvůry, který je u nás právě teď v prodeji. Zde se můžete podívat na malou ukázku:

     Příšerná scéna Servase doslova šokovala. Muž stál na prahu chatrče a výraz jeho obličeje vyjadřoval jako na otevřené scéně všechny pocity, které se odehrávaly v jeho nitru. Něco takového přece nemůže existovat! Bylo to prostě příšerné! Viděl tři sestry a nemohl se z toho vzpamatovat. Jednu z nich měl přímo před sebou, ostatní dvě po stranách. Ale něco měly všechny společného. Visely na stěnách a z jejich těl trčel dřevěný kolík.

     V tomto dílu teď začíná příběh s Julií Gladstoneovou, neobyčejnou dívkou, kterou ohrožují temné síly. Lovec duchů se tentokrát bude muset střetnout se třemi čarodějnicemi, přičemž to vše bude mít silnou vazbu na dávnou minulost. Určitě to zní zajímavě, tak uvidíme, co se z toho vyklube. V Německu se teď v rámci série chystá velká vlkodlačí trilogie. Jejím autorem bude Ian Rolf Hill. Tento autor je na příběhy o vlkodlacích odborníkem, takže by to snad mohlo stát za to. Příběhy na pokračování se v Německu v poslední době moc často neobjevují, takže je určitě příjemným zpestřením, když někdo napíše rovnou celou trilogii. V tomto příběhu by měl hrát důležitou roli Lykaon, což je rovněž Hillův výtvor. Autor tak bude pracovat s tématikou, která je mu velmi blízká a mohl by z toho vytvořit opravdu zajímavý příběh. Tolik tedy k dění v Německu. Z novinek je to už tentokrát vše. Uvidíme se zase příště. Mějte se.

Pedro

 


 

5. února 2020 - Buďte zdrávi. Nastal čas pro novou aktualizaci. Tentokrát mám těch novinek víc. Nejprve bych rád upozornil na to, že jsem na stránce ještě jednou spustil novou knihu návštěv. Tato kniha je už také na trochu vyšší úrovni, takže by měla poskytovat více funkcí a především by s ní neměly být žádné technické problémy. Můžete si ji hned teď vyzkoušet a uvidíte sami. Spolu s tím bych chtěl také upozornit, že pokud se vám náhodou tato nová návštěvní kniha nezobrazuje, tak si prosím aktualizujte stránku. Potom už by mělo být všechno v pořádku. Nyní bych rád přešel k dalším novinkám. Do sekce Série/Na stopě hrůzy jsem přidal několik nových recenzí a to k dílům 193-199. Zároveň jsem také napsal recenzi ke knize číslo 1 - Strach nad Londýnem. Tu naleznete v sekci Knihy. Kromě toho jsem pak ještě do sekce Na stopě hrůzy přidal čísla 215-221, přičemž k číslům 212 a 213 jsem udělal podrobné popisy děje. Teď ale to nejdůležitější. Začínat by se mělo vždy od začátku. Právě proto jsem se rozhodl, že začnu dělat recenze na úplně první čísla série. Do sekce Na stopě hrůzy jsem tedy zatím vložil prvních šestnáct dílů a velmi brzy k nim připojím i obsahy a recenze. Jsem velice zvědavý, jestli se v názorech na tyto první díly shodneme či nikoliv. Nyní bych ještě rád napsal něco o novém JS číslo 569 s názvem Oko Atlantidy. Na úvod tu máme malou ukázku:

     Příšerný obraz! Lady Sarah vězela v podlaze videotéky uprostřed skupiny příšer. Přitom stála přesně mezi dvěma kostlivci, kteří kostnatými pařáty pevně svírali její paže, takže se Hororová babička nemohla ani pohnout. Zastavil jsem se na prahu. Musel jsem vyrazit dveře do Sandřina Pekelného ráje. Horečnatě jsem přemýšlel, jak bych mohl osvobodit lady Sarah...

     Tento díl je pokračováním příběhu z předchozího čísla s názvem Pekelný ráj. Co musím tentokrát pochválit, je překrásná obálka, která se mi velice líbí. Pokud by byly některé starší obálky nahrazovány takovýmito skvosty, vůbec bych se tomu nebránil. Po tomto dílu nyní následuje nejprve kniha Vrtulník hrůzy a poté nás už čeká příběh Hon na tři stvůry. Pomalu ale jistě se tedy u nás blížíme k 600. číslu. To v Německu série letos dosáhne jubilejního čísla 2200. Uvidíme, jaký příběh si pro tuto zvláštní příležitost autoři připraví. Svazek 3000 je zatím stále ještě v nedohlednu, ale Jason Dark se nechal slyšet, že by si přál být jeho autorem, tak snad se mu jeho přání splní. Mimochodem pan Dark oslavil letos v lednu 75. narozeniny. Myslím, že pro dnešek už by to mohlo být vše. Uvidíme se zase u další aktualizace. Mějte se a na viděnou.

Pedro

 


Předchozí novinky

Novinky

Úvod
Autor
Články
Svět JS
Série
Média
Burza
Návštěvy
 

     www.john-sinclair.cz - stránka pro všechny fanoušky série John Sinclair, webmaster : Pedro