Listárna Jasona Darka

1. část

 

JS 137 - Die Bestien der Madame

 

Zdravím, tak jsem se konečně odhodlal přeložit svou první listárnu z německého vydání Johna Sinclaira. Doufám, že budete spokojeni. Tentokrát se jedná o listárnu z čísla 137 - Die Bestien der Madame, které u nás vyšlo jako díl 187 - Bestie madam M. Veškerý následující text je přímým překladem z německého originálu.

 

Milí přátelé děsu a hrůzy,

dnešní listárnu bych rád započal oznámením o založení nového fanklubu. Pan Ulrich Paritsch, Maichinger Straße 23, 7031 Gratenau 1, rád přivítá všechny případné zájemce ve svém Sinclair-Clubu. Držím mu palce a přeji hodně úspěchu.

Dále bych pak ještě chtěl zveřejnit adresy dvou dalších sinclairovských klubů, jež se nacházejí v Rakousku:

Johann Schweng

Große Stadtgutgasse 24/2/10

1020 Wien/Austria

Robert Busch

Bahnstraße 2a

2261 Angeren/Austria

A nyní k vašim dopisům. Pan Hendrik Mellen a pan Klaus-Jürgen Wruck z Hamburku se ve svém dopise ptají:

Objeví se teď někdy v nejbližší době nějaký příběh se scvrklými hlavami, pradávnými monstry či démonickým hmyzem?

Na příběh se scvrklými hlavami se určitě můžete těšit. Už k němu mám objednanou obálku. Co se týče pradávných monster či démonického hmyzu, musím říct, že něco takového v plánu momentálně nemám.

Slečna Silke Aldayová, 2155 Jark, má tři otázky:

Proč vlastně vycházely dřívější romány pod hlavičkou série Gespenster-Krimi a ne v rámci samostatné série John Sinclair? Proč nebyly dřívější romány psány v Ich-formě? Kdy se John poprvé setkal s Černou smrtí?

Odpověď na první otázku je jednoduchá. Nakladatelství chtělo nejprve vidět, jak se bude prodej románů s Johnem Sinclairem vyvíjet. Musím však upozornit, že jsem už téměř od začátku dostával četné dopisy, v nichž mě čtenáři žádali, aby mé romány vycházely ve své vlastní řadě. Díky velkému úspěchu pak John Sinclair vlastní sérii skutečně získal. - Nápad, že bych mohl psát své romány v Ich-formě, mě napadl až po určité době. - John na Černou smrt poprvé narazil v díle 7: "Strašidelný zámek".

Několik otázek má také pan Marcus Siel, 3170 Gifhorn:

Věříte na Lochnesskou příšeru? Už jste někdy zažil něco nadpřirozeného? Napsal jste už někdy nějaký román na základě svého snu? Kolik románů chcete ještě napsat? Jak se jmenují díly 1 a 2 sinclairovské série? Existovala skutečně Lemurie?

Ne, na Lochnesskou příšeru opravdu nevěřím. - Musím také přiznat, že jsem ve svém životě ještě nikdy nic nadpřirozeného nezažil. - Stejně tak jsem ještě nikdy nenapsal žádný svůj román podle snu. - Pokud to bude možné, rád bych napsal alespoň 1000 dílů. Ta myšlenka mě velice láká. - Sinclair číslo 1 se jmenuje "Diskotéka upírů", číslo 2 pak "Ostrov lebek". - Jestli někdy existovala Lemurie, to skutečně nevím. Příliš bych tomu však nevěřil.

Z Münsteru mi píše pan Frank Meißner:

Rád bych věděl, co přesně se rozumí pod pojmem Mumienroman. Kromě toho by se měl John také konečně jednou podívat do pekla.

V takovém románu se obvykle děj točí okolo nějaké prastaré mumie probuzené k životu. Něco podobného jste mohli vidět například v mém příběhu "Mstitel se vrací". - John se do pekla vydat nemůže, protože by zde musel zákonitě narazit na ďábla a toho bych chtěl prozatím držet v pozadí.

Slečna Karin Mehlauová, 4350 Recklinghausen, mi poslala moc pěknou básničku o strašidlech. Mnohokrát děkuji!

Pan Frank Krüger, 5300 Bonn 1, má nějaké otázky ohledně mého způsobu psaní.

Píšete přímo za chodu nebo si své romány pečlivě promýšlíte dopředu? Děláte si nějakou přípravu ohledně míst, na nichž se vaše příběhy odehrávají?

Vždycky mám napřed nějaký prvotní nápad. Poté začnu psát a zatímco píšu, tak se ten prvotní nápad nějakým způsobem vyvíjí dál. Každou scénu si přitom představuji tak, jako bych ji viděl ve filmu. - Pokud se příběh odehrává v nějakém velkém městě, mám k dispozici jeho podrobné plány. Menší místa si pak zkouším představit podle vlastní fantazie.

Poděkovat bych chtěl panu Berndu Meinerovi, 4000 Düsseldorf 1, za jeho dopis. Některé z jeho návrhů stojí rozhodně za pozornost a já se jimi budu v nejbližší době zabývat. Co se však týče otisknutí inzerátů s možností prodeje či nákupu některých starších románů, tady musím dotyčného bohužel zklamat. Něco takového totiž není na ploše této listárny možné.

Děkuji rovněž panu Michaelu Neumeisterovi, 8671 Weißenstadt, za jeho zajímavé návrhy a připomínky. Mohu slíbit, že se jim budu určitě věnovat.

Totéž platí také pro pana Thomase Langea, 1000 Berlín 10. Jeho dotazy už však mezitím byly zodpovězeny.

Dvě otázky má pan Dirk Olgemann z Iserlohnu:

Jaké má vlastně Suko zaměstnání? Máte taky takového šéfa, který pořád jen vysedává v kanceláři anebo jak jste přišel na sira Jamese? Dostane John ještě nějakou posilu?

Suko je povoláním lovec duchů, stejně jako John. - Ne, takového šéfa opravdu nemám. Mým šéfem je žena, s níž jsem už deset let šťastně ženatý. - Ano, určitě můžete počítat s tím, že John dostane v budoucnu nějakou další posilu.

A na závěr tu mám ještě jeden milý dopis od slečny Silvie Wischnevské, 8670 Hof.

Tady u nás v Hofu se najde velká spousta fanoušků hrůzy a nadpřirozena. Romány s Johnem Sinclairem jsou pak samozřejmě jasná jednička. Prodejci v trafikách tady musí pro nové čtenáře neustále rezervovat další a další kusy. I já sama mám občas co dělat, aby se na mě dostalo. Dokonce i ve větší prodejně na nádraží jsou vaše romány téměř ihned vyprodány. Doufám, že máte ze svého obrovského úspěchu alespoň trochu radost.

Nejen trochu ale opravdu hodně. A stejně tak vám s velkou radostí děkuji za váš povzbudivý dopis.

A teď ještě jeden strašidelný vtip od pana Reinholda Horsta z Bochumu:

Potká takhle upír jednoho muže a zeptá se ho: "Jakoupak krevní skupinu máš?" "Nulu." Upír nato odvětí: "Tak to se hodí, zrovna totiž držím dietu."

Za dva týdny vychází první díl nové upíří trilogie. Pozor, ať vám neunikne. Uvidíme se zase za týden.

Srdečně zdraví

Váš

Jason Dark

 

Zpět